Zajímavosti

Přihlásit se k odběru zdroj Zajímavosti
Aktualizace: 1 hodina 42 min zpět

Finská škola

25 Únor, 2019 - 10:46

Finsko nazývané nejinspirativnějším vzdělávacím systém je místem, v němž se najde téměř každý. O tom, co přesně za úspěchem poprvé zaznamenaným v PISA testování před bezmála 20 lety stojí, víme méně a musíme jít do minulosti víc, než by čtenář mohl čekat. Finský systém totiž není jen sdružení progresivních technik, jako je formativní hodnocení, moderní pedagogika a didaktika nebo zvýšené investice.

FameLab 2019

11 Únor, 2019 - 12:43

9. ročník soutěže FameLab v České republice

Buďte součástí 9. ročníku mezinárodní soutěže v popularizaci vědy. Přihlaste se do soutěže nebo přijďte podpořit soutěžící a nechte se bavit vědou.

Studenti vědeckých oborů a mladí výzkumní pracovníci nechají diváky během dvou oblastních kol a následně národního finále nahlédnout pod pokličku svého každodenního bádání a pokusí se během pouhých tří minut objasnit, čím se zabývají. 

Online Courses for Teachers

10 Únor, 2019 - 11:08

The Academy is a platform where you can learn about innovation in the school and classroom through online professional development courses for teachers in primary and secondary schools.

Rozvoj matematické gramotnosti na ZŠ a SŠ ve školním roce 2017/2018

23 Leden, 2019 - 12:24

Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu, která podrobně analyzuje podmínky a průběh rozvoje matematické gramotnosti v základních a středních školách a dosaženou úroveň matematické gramotnosti u žáků 9. ročníku základních škol a 2. ročníku středních škol ve školním roce 2017/2018. 
 

Zpráva je k dispozici zde: https://www.csicr.cz/cz/Aktuality/Tematicka-zprava-Rozvoj-matematicke-gramotnosti-na

Žádné mobily ve třídě, nebo žádné třídy?

23 Leden, 2019 - 12:20

Koncem minulého roku vyvolal zajímavou diskusi článek Susan Dynarski Žádné laptopy v přednáškových sálech, publikovaný v New York Times, kde čtenáře seznamuje s tím, že svým studentům zakazuje používání notebooků na přednáškách. Argumentovala tím, že počítače jsou fajn, ale na přednáškách nikoli. Pokud si studenti dělají poznámky do svých počítačů, nepřemýšlejí o tématu, nesledují pozorně výklad, ale jen mechanicky zapisují, navíc mohou být rozptylováni notifikacemi ze sociálních sítí, e-mailů atd.

The Best Websites for Teaching and Learning Math

15 Leden, 2019 - 10:34

Recently in WeAreTeachers HELPLINE group on Facebook, the conversation turned to the best math websites for teaching and learning math. What a treasure trove! We’ve gathered all the links and included a short description of each math website, along with a grade level recommendation and the cost, if any. Our list covers grades K–12 and is full of resources, games, freebies, and innovative programs.

Ako sa dostať do Googlu či Facebooku? Cez olympiádu z matematiky.

8 Leden, 2019 - 17:31

Z medzinárodných kôl olympiád, najmä v oblasti prírodných vied, sa časom vykryštalizovali prestížne podujatia ostro sledované v odborných kruhoch. Veľké krajiny ako USA, Rusko a Čína sa na súťaže tvrdo pripravujú, cez úspechy a neúspechy porovnávajú výkonnosť svojich vzdelávacích systémov. Recruiteri nadnárodných korporácií sa tu zase snažia nadviazať kontakty so súťažiacimi. Nádejajú sa, že pre svoje tímy získajú mozgy, ktoré dokážu vymyslieť lepšie algoritmy či pomôcť s vývojom lieku na rakovinu.

Matematický portál ISIBALO

9 Prosinec, 2018 - 10:42

První tisícovku videí jsem smazal, natáčení mě ale pořád ohromně baví, tvrdí autor matematického portálu ISIBALO. Dominik Chládek o tom, jak z čisté životní frustrace začal několik hodin denně počítat příklady ze středoškolské učebnice a následně založil vlastní video portál věnovaný výuce matematiky.