Zajímavosti

Přihlásit se k odběru zdroj Zajímavosti
Aktualizace: 1 hodina 1 min zpět

Ministr školství a maturita z matematiky

13 Září, 2018 - 09:14

Ministr si umí představit úplné zrušení jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a také konec povinné maturity z matematiky. Jak řekl v pořadu 20 minut Radiožurnálu, o budoucnosti těchto zkoušek se chystá bavit na podzim s odbornou veřejností a představiteli různých politických stran.

více viz https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/plaga-jednotne-prijimacky-matematika_1809042040_pla

 

Science in School

3 Září, 2018 - 13:11

For the past twelve years, Science in School has brought teachers useful tips and knowledge that can easily be applied directly in any lesson and learning process. The journal includes a number of scientific articles directly targeted at students of different ages and teachers. They also introduce various hands-on classroom experiments step-by-step, so they can be easily replicated at schools.

Světu musejí rozumět i děti, kterým to ve škole zatím moc nejde

2 Červenec, 2018 - 11:17

Přinášíme odkaz na  rozhovor Jaroslavy Štefflové s Oldřichem Botlíkem, který vyšel v Učitelských novinách číslo 18/2018. V čem by se mělo proměnit vyučovaní, aby odpovídalo potřebám současné společnosti?

http://www.eduin.cz/clanky/ucitelske-noviny-svetu-museji-rozumet-i-deti-kterym-to-ve-skole-zatim-moc-nejde/

Lidové noviny: Jak se šíří hloupost

19 Červen, 2018 - 14:06

Publikujeme komentář Oldřicha Botlíka, který vyšel 11. 6. v Lidových novinách pod názvem Jak se šíří hloupost. Proč podle jeho názoru současná podoba jednotných testů, které připravuje Cermat, využívaných v rámci přijímacích zkoušek na střední školy povede k hloupnutí žáků? Přečtěte si na http://www.eduin.cz/clanky/lidove-noviny-jak-se-siri-hloupost/

 

Audit vzdělávacího systému v ČR 2017

19 Červen, 2018 - 13:53

V českém prostředí dlouho chybělo zhodnocení událostí a změn, které byly v daném roce důležité pro vzdělávání. Už počtvrté proto EDUin vydává ve spolupráci s odborníky Audit vzdělávacího systému, který lze chápat jako ucelený monitoring stavu vzdělávání. V auditu vždy naleznete zhodnocení výchozího stavu (formou SWOT analýzy), události, které měly na vzdělávací politiku v předešlém roce velký vliv, a uvedení oblastí, které jsou klíčové pro rozvoj vzdělávání.