Zajímavosti

Přihlásit se k odběru zdroj Zajímavosti
Aktualizace: 1 hodina 54 min zpět

Domino: inspirujte se - zapojte - vyhrajte!

17 Říjen, 2018 - 06:44

Na stránkách soutěže www.domino.nidv.cz je umístěna unikátní databáze více než 1000 metodik práce s digitálními technologiemi ve výuce včetně výukových objektů, které jsou recenzovány a posouzeny z hlediska praxe. Animace, simulace, pracovní listy, prezentace, aplety, odkazy, cvičení, webové nástroje a mnoho dalšího. Všechny tyto objekty, které jsou zpřístupněny pod licencí Creative Commons, mohou být upravovány a využity pro potřeby výuky.

30 Cheesy Math Jokes

7 Říjen, 2018 - 21:02

There are an infinite number of ways to make math class fun! Why not start your class with some of these cheesy math jokes? You’ll have your students cracking up and ready to use their math brains.

30 Cheesy Math Jokes That’ll Make “Sum” of Your Students LOL: https://www.weareteachers.com/math-jokes/

 

Alternative Math - Short Film

2 Říjen, 2018 - 17:34

STEM Is Everywhere - MOOC

22 Září, 2018 - 18:02

STEM Is Everywhere is the first Massive Open Online Course (MOOC) fully designed and carried out as part of the Scientix project, the community for science education in Europe. It is now possible to register for this course, which starts on 29 October 2018 and is completely free of charge.

Ministr školství a maturita z matematiky

13 Září, 2018 - 09:14

Ministr si umí představit úplné zrušení jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a také konec povinné maturity z matematiky. Jak řekl v pořadu 20 minut Radiožurnálu, o budoucnosti těchto zkoušek se chystá bavit na podzim s odbornou veřejností a představiteli různých politických stran.

více viz https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/plaga-jednotne-prijimacky-matematika_1809042040_pla

 

Science in School

3 Září, 2018 - 13:11

For the past twelve years, Science in School has brought teachers useful tips and knowledge that can easily be applied directly in any lesson and learning process. The journal includes a number of scientific articles directly targeted at students of different ages and teachers. They also introduce various hands-on classroom experiments step-by-step, so they can be easily replicated at schools.

Světu musejí rozumět i děti, kterým to ve škole zatím moc nejde

2 Červenec, 2018 - 11:17

Přinášíme odkaz na  rozhovor Jaroslavy Štefflové s Oldřichem Botlíkem, který vyšel v Učitelských novinách číslo 18/2018. V čem by se mělo proměnit vyučovaní, aby odpovídalo potřebám současné společnosti?

http://www.eduin.cz/clanky/ucitelske-noviny-svetu-museji-rozumet-i-deti-kterym-to-ve-skole-zatim-moc-nejde/