Škola dotykem – Boříme mýty digitálního vzdělávání

Odborná konference Škola dotykem ŽIVĚ 2 – Boříme mýty digitálního vzdělávání se koná 9. 6. 2016 v Národní technické knihovně v Praze.

Mezi učiteli kolují předsudky související s používáním moderních technologií ve výuce. Obávají se například nadměrného využívání ve školách, ztráty kontroly nad děním ve třídě a vnímají jejich užívání jako neefektivní. Vy se ale můžete přijít podívat, jaký potenciál technologie mají.

Přijďte se inspirovat učiteli z praxe a vyzkoušejte si moderní postupy ve vzdělávání na tematických workshopech:

1. Experimenty a badatelské centrum
2. Outdoorové aktivity a výuka s tabletem
3. Programování v aplikaci ScratchJr
4. Management tabletové třídy Samsung School 2
5. My a tablet – týmová spolupráce

V průběhu konference bude také možné vyzkoušet si virtuální realitu prostřednictvím Samsung Gear VR. Dozvíte se o jejich možném zapojení do výuky prostřednictvím brýlí specializovaného vzdělávacího obsahu.

Bezplatnou registraci a více informací naleznete na www.konference.skoladotykem.cz.

Projekt Škola dotykem pro školy připravila nezisková organizace EDUkační LABoratoř ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.