Akce

11. Didaktická konference

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Katedry fyziky, chemie a odborného vzdělávání a matematiky společně s Jednotou českých matematiků a fyziků, pobočným spolkem Brno,  Vysokou školou DTI Vás zvou na 11. Didaktickou konferenci Brno ve dnech 1. – 2. 6. 2017.

Okruhy konference: Didaktika matematiky, Didaktika přírodních věd, Didaktika odborného vzdělávání

Více informací najdete na http://katedry.ped.muni.cz/didakticka-konference

Matematika a fyzika ve škole

Seminář Matematika a fyzika ve škole se bude konat 23. 8. - 25. 8. 2017 v Jevíčku. Seminář je zaměřen na aktuální otázky výuky matematiky a fyziky na středních školách včetně diskuse o přijímacích a maturitních zkouškách, o učebnicích užívaných u nás a ve světě apod. Pozornost bude věnována nejen didaktice matematiky a fyziky, ale také obecným otázkám vzdělávání.

Letní soustředění z matematiky a fyziky - MOFO 2017

Letní soustředění nejen pro řešitele MO a FO proběhne od 9. července 2017 do 15. července 2017 v Horní Lomné u Jablunkova.

Účastníky čekají přednášky, cvičení, soutěže z matematiky a fyziky a samozřejmě také hry, soutěže, sport, turistika, plavání, zpěv, tanec a táboráky.

Informace o soustředění lze najít i na internetové adrese http://jcmf.vsb.cz/mo/MOFOstranky/

MODAM

Katedra aplikované matematiky Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB – TUO zve středoškolské učitele matematiky na další ročník akreditovaného semináře MODAM. V rámci letošního tématu „Matematika kolem (i v) nás“ bude prezentováno několik jednoduchých praktických aplikací matematiky, které je možné zařadit do výuky nejen ve chvílích, kdy se ozve „A k čemu to je dobré?“.

 

Stránky